نکات کلیدی در مورد لاغری شکم و پهلو

۱۰ نکته کلیدی برای لاغری سریع شکم و پهلو

در اینجا ۱۰ نکته مهم برای سریع‌تر و آسان‌تر شدن لاغری در شما را پیشنهاد می‌کنیم.

یک صبحانه با مقدار پروتئین بالا بخورید: خوردن یک صبحانه با مقدار پروتئین بالا باعث کاهش میل به غذا و مصرف کالری در روز می‌شود.
اجتناب از نوشیدنی‌های شیرین و آب‌میوه‌ها: این گروه از نوشیدنی‌ها می‌توانند بیشترین علت چاقی در شما باشند و نخوردن آن‌ها می‌تواند باعث لاغری شود.
نیم ساعت قبل از وعده‌های غذایی آب بنوشید: مطالعات نشان داده‌اند که مصرف یک لیوان آب نیم ساعت قبل از وعده‌های غذایی در طی ۳ ماه باعث لاغری در افراد شده است.
مواد غذایی که به لاغر شدن شما کمک می‌کنند مصرف کنید: از مواد غذایی مانند غلات سبوس‌دار، سبزیجات، آجیل، ماهی، گوشت‌های کم‌چرب و … استفاده کنید.
فیبرهای محلول را در برنامه غذایی خود قرار دهید. مطالعات نشان داده‌اند که مصرف فیبرهای محلول ممکن است چربی را به‌خصوص در ناحیه شکم کاهش دهد. مکمل‌های فیبری مثل گلوکومانان هم می‌تواند به لاغری کمک کند.
نوشیدن قهوه یا چای. اگر شما به نوشیدن چای و قهوه علاقه دارید جز افراد خوش‌شانس هستید، چون مطالعات بر روی افراد چاق نشان داده اند که با نوشیدن چای و قهوه سوخت‌وساز بدن این افراد ۳-۱۱% افزایش می‌یابد و به روند لاغری کمک می‌کند.
از غلات کامل و سبوس‌دار استفاده کنید: مبنای رژیم غذایی خود را برخوردن غلات کامل بگذارید. خوردن این غلات احساس سیری به شما داده و احتمال پرخوری را کاهش می‌دهد.
آهسته غذا بخورید: مطالعات بر روی افرادی که سریع غذا می‌خورند نشان داده که این افراد در طول زمان بیشتر چاق می‌شوند. آهسته غذا خوردن باعث می‌شود که فرد احساس سیری کرده و هورمون‌های کاهش وزن را افزایش دهد.
خودتان را وزن کنید: بر اساس مطالعات افرادی که مرتب خود را وزن می‌کنند احتمال بیشتری وجو دارد که لاغر شوند و وزن خود را برای مدت‌زمان طولانی ثابت نگه می‌دارند.
شب‌ها خواب کافی داشته باشید: مطالعات نشان داده‌اند که کم‌خوابی یکی از قوی‌ترین عوامل برای افزایش خطر اضافه‌وزن است. پس مراقب خواب خود باشید! اگر می‌خواهید دلیل این نکته را بدانید، مطلب “ارتباط خواب و چاقی” را بخوانید.

در آخر اینکه انتظار می‌رود هفته اول تا ۲ کیلوگرم کاهش وزن داشته باشید که بیشتر این کاهش وزن به دلیل از دست دادن آب است. در ابتدای هر رژیم غذایی شما ممکن است احساس ضعف کنید، بدن شما سال‌هاست کربوهیدرات را برای تولید انرژی سوزانده است و مدت‌زمانی طول می‌کشد تا به‌جای آن چربی‌ها را بسوزاند.

این احساس ضعف و خستگی ممکن است تا چند روز طول بکشد. با اضافه کردن مقدار کمی نمک می‌توانید علائم آن را کاهش دهید. اکثر افراد پس از چند روز اول احساس خوبی داشته و حتی انرژی بیشتری پیدا می‌کنند.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.